Birçok sporcunun supplement tüketimi konusunda ön yargıları devam ediyor. Ön yargılarını yenebilenler ise hangi ürünleri kullanmaları gerektiği konusunda maalesef tam bilgi sahibi değil diyebiliriz.Ülkemizde gerçekleri söylemek gerekirse bilinçsizce alışveriş yapan müşteri kitlesi oldukça fazla.Hatta onlarca marka ve ürün kategorisinden kendisine ideal olmayan ürünleri satın alan, dış görünüşüne aldanıp tüketim sağlayan kişiler, maalesef hayal ettikleri vücut tipine kavuşamadıkları gibi ciddi sağlık problemleriyle savaşmak zorunda kalıyorlar.. Bu yazımızda yeni başlayanlara özel supplement önerilerini detaylandıracağız.

Spor & Sağlıklı Yaşama Yeni Adım Atanlar İçin Supplement Önerileri:

1.       Kas kütlesi kazanmak

2.       Kilo Almak

3.       Kilo Vermek

Yukarıda belirttiğimiz 3 ana kriter içerisinde en az 1 tanesini hedeflediyseniz, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Protein Tozu: Protein tozu yeni başlayanlar tarafından supplement kategorisindeki ilk üründür. Fakat kulaktan dolma bilgilerle ürün seçimi yapılmamasını öneriyoruz.

Kas kütlesi kazanmak isteyen bir sporcu : Düşük karbonhidratlı,

Kilo alabilmek isteyen bir sporcu : Karbonhidrat & protein seviyesi dengeli bir ürün ,

Kilo vermek isteyen bir sporcu ise 0 şeker 0 karbonhidrat içerikli izole protein kullanırsa amacına ulaşmış olur.

Peki çoğu ürün arasından hangisini seçmelisiniz? İçerik öncelikli kriteriniz olmalı nitrojen spiking yöntemleriyle ürün şişirilmiş olmamalı. Sizin için öncelik kesinlikle kalite ve kullanılan ham madde olmalıdır.Sonuç itibariyle tüketilebilir bir ürün aldığınız için, sağlığınızı tehtid etmemesi açısından fiyat ikinci planda olmalıdır.Spor ve sağlıklı bir yaşama henüz yeni adım atıyorsanız hedefinize göre protein tozu önerileri şu şekilde olacaktır.

BCAA ve Glutamin: Yeni başlayan okurlarımızın supplement önerilerinin 2. bölümünde BCAA ve glutamin bulunuyor. Protein tozu kadar aciliyeti olmasa da kas kütlesinde en çok tespit edilen glutamin ve BCAA amino asitleri, yeni başlayan adaylarımız için uygun ve ideal olacaktır. Bu sayede kasların yıkımı önlenip kas kütlesi kazanımı hızlanacaktır. Özellike haftada 4 gün ve üzeri yoğun antrenman programına sahipseniz glutamin tüketimiyle birlikte vucudunuzda gözle görülür fark göreceksiniz. Bu ürünleri alacağınızda en saf ve kaliteli hammadde ile üretilen ürünleri tercih etmelisiniz. Fakat BCAA hammaddesinin tadı kötü olmasından dolayı tat konusu ile ilgili hassassanız aromalı bir ürün tercih edebilirsiniz.

Yağ yakmak: Vucutlarındaki yağı yakmak isteyen kişiler içinde tabiki supplement önerimiz var. Öncelikle hedefiniz kilo vermekse  yukarıdaki ürünlerin yanına iyi bir L-carnitine ürünü ekleyebilirsiniz. Bütçeniz uygunsa yanında CLA kullanmak kilo hedeflerinize ulaşmanızda yardımcı olacaktır.

Kilo Almak: Burada ise yapılacak kombinasyonun tekrar protein tozunun yanına yapılması en etkili yöntem olacaktır. Fakat yeterli bütçeniz yoksa karmaşık bir gainer ürünü kullanabilirsiniz. Bütçeniz uygunsa tekrar patentli ve dünyada en iyi karbonhidrat kabul edilen Gold Standard Gainer ürünü ile hedeflediğiniz kiloyu almanız için yeterli olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here