Bu yazımızda sizlere protein tozu kullanmanın vücüdumuz için ne kadar yararı var bundan bahsedeceğiz.Son yıllarda yapılan tetkikler neticesi göstermektedir ki, egzersiz yapmadanöncesi ve sonrası protein alındığında, bedenin protein sentezleme sürati artmaktadır.Peki kaliteli protein tozları kullanıldığında fayda göreceğiniz 4 kriter nedir gelin öğrenelim..!

 

Kaliteli Protein Tozu Kullandığınızda Göreceğiniz 4 Etkili Fayda

Fitness hedeflerinize tahmininizden daha erken sürede ulaşmak ve günlük beslenme rutininize sınıf atlatmak istediğinizde supplement seçenekleri sonsuzmuş gibi görünür. Ancak kendiniz için en sağlıklı, en doğru gıda takviyesinialmadan önce mutlaka protein tozlarını araştırmalısınız.

Spor yapmaya başladığınızda diyetinizi değiştirmek veyahut gıda takviyelerini kullanmaya başlamak ilk başta sizin için zor olabilir. Piyasada kaslarınızın gelişmesini ya da yağ yakmayı vaad eden yüzlerce ürün bulunuyor. Bu kadar çok ürün aslında işe yarıyor olsa da aklınızı karıştırabilir. Supplement dünyası ile tanışmadan size tavsiyemiz, kaliteli bir protein tozu satın almanız ve bu yolda doğru şekilde ilerlemeniz dir.

Düzenli olarak spor yapan kişiler de protein takviyelerinin faydasını mutlaka görecektir. Protein tozları ile alakalı tek problem tatlarının güzel olmamasıydı ama bundan sonra bu problem de yavaş yavaş tarihe karışıyor diyebiliriz. Günümüzde pek çok markanın üretmiş bulunduğu çikolatalı, çilekli, vanilyalı hem de kurabiye aromalı leziz protein tozları ile tıpkı bir milkshake içer gibi keyifle protein tozunuzu tüketebilirsiniz.

Tat bozukluğu çözüldüğüne göre bundan sonraki spor hayatınıza yada diyetinize neden protein tozu eklemeniz gerekiyor, Protein tozu kullanmanın 4 faydası nedir bu konuya geçebiliriz.

  1. Protein Tozu Kas Kaybını Önlemeye Yardımcı Olur
  • Spor yapsanız da yapmasanız da, her gün belirli bir oranda protein almanız gerekmektedir. Bu oran gram olarak, spor yapan kişiler için kilosunun iki katı, spor yapmayanların ise kilosu kadardır.
  1. Protein Tozu Egzersiz Sonrası Kas Onarımını Destekler
  • Son zamanlarda yapılan tetkik neticeleri göstermektedir ki, egzersize başlamadan önce ve sonra protein alındığında, bedenin protein sentezleme süreci ve hızı artmaktadır. Spor öncesi ve sonrası içeceğiniz emilim sürati yüksek bir whey protein tozu, fitness hedeflerinize çok kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır.
  1. Protein Tozu Vejetaryenler İçin Protein Desteği Sağlar
  • Gerçek olan birşey var ki, vejetaryenlerin günlük protein gereksinimlerini karşılamaları et yiyenlerden daha zordur. Sadece bakliyat, kuruyemiş ve sebzelerden alınan bitkisel proteinler, bedenin gereksinimi olan proteinlerin tamamını karşılayamaz.Kaliteli bir protein tozu ile almanız gereken protein desteğini almanıza yardımcı olur.
  1. Protein Tozu Kemikleri Güçlendirir
  • Maalesef gün içersinde yeteri kadar kalsiyum almıyoruz. Kimse süt ürünleri tüketmek mecburiyetinde değil ancak, kuvvetli kemiklere sahip olmak ve yüksek enerji temponuzu düşürmemek, korumak için kalsiyuma olan ihtiyacımız çok fazladır.İşte Protein de almanız gereken kalsiyum oranı bulunmaktadır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here