motivasyon müzikleri dinle

Geçtiğimiz yıllarda arka arkaya 2 kez Wbff’de dünya fitness modeli şampiyonluğunu kazanan Andreia Brazier’ın fitness hakkında ki düşüncesi kesinlikle hayat tarzı olması. On dört yaşından bu yana vücut geliştirmek için çalışan Brezilyalı model, başarılı olmak için bahane üretmek yerine harekete geçtiğini söylüyor. İşte Andreia’nın hayranlarına önerisi:

“Antrenman esnasında bedeninizi dinleyin ve yavaş başlayın. Ağırlık çalışmanın sezonluk bir etkinlik değil hayat boyu devam eden bir şey olduğunu unutmayın. Sizin için uyumlu spor ürünleri tüketin.Güvenli oynayın ve kazanın. Beslenmenizi önemseyin; Şuan yaptığınız sporun meyvesini yaşınız ilerlediğinde ne kadar etkili olduğunu görecek mutlu olacaksınız.”

Fitness : Yapacağınız spor sizin için en ideal uygulama mı ? Düşünün ya da size uygun sporu, size destek veren profesyonel kişilerden destek alarak öğrenin.

  • Spora başlamaya hazır mısınız? En iyi neticeyi alabilmek için yeteneklerinizi, hedeflerinizi ve tercihlerinizi birleştirin.

Fitness uygulamaları yoga ve Pilates ten step aerobik ve güç çoğaltıcı antremanlara kadar bol miktarda bulunmaktadır,Bu kategorideki sporlar evde de yapılabilir, bir spor salonunda da yapılabilir. Önemli olan verdiğiniz kararı istikrarlı bir şekilde devam ettirebilmek. Bunun dışında belirttiğimiz bu spor modelleri için yer zaman mekan önemi yok denecek kadar azdır.

Şu anki fitness seviyeniz nedir ?

Ne kadar fit olduğunuz ile alakalı büyük ihtimalle birtakım fikirleriniz vardır. Ancak fitness puanlarınızın esasında kayıt ve değerlendirme gelişiminizi ölçebilmenizi ve fitnes hedeflerinizi belirlemeye yardımcı olabilmektedir. Aşağıda yer alan kontrol listesinin değerlerini kaydederek aerobik ve kas uygunluğunuzu, esnekliğinizi ve beden durumunuzu değerlendirebilirsiniz :

  1. Yürüyüşe başlamadan önce kalp ritmi ve 1 mil (1.6 kilometre) yürüme sonrası kalp ritmi
  2. 1 mili yürümenin ne kadar süre aldığı
  3. Aynı anda kaç şınav çekebildiğiniz
  4. Oturma pozisyonunda bacaklarınız önünüzdeyken ne kadar ileri uzanabildiğiniz
  5. Kalça kemiği ve bel çevreniz ölçüleriniz
  6. Vücut kitle indeksiniz hakkında alacağınız rapor

Tüm bu kriterler sonunda karşılaşacağınız puanlar motivasyon için hiç sorun olmamalı.Fitness seviyeniz çok düşük hatta hiç olmayabilir.Ancak bu durum sizi motivasyon anlamında daha çok kuvetlendirmelidir. Provitanya editörleri olarak, sağlıklı yaşam ve Motivasyon anlamında daha çok konu işleyeceğimizi belirtmek isteriz.

Spor ve Sağlık ile…

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here