Profesyonel olarak vücut geliştirme yapan kadınların, oldukları duruma gelebilmek için ne kadar para ve zaman harcadıklarını bilseniz şaşırırsınız.  Haftada 4-5 gün fitness çalışmaları yapmak sizi kaslandırmaz. Neden kaslandırmaz peki? Kas gelişiminin mantığı basittir, iyi antrenman yap, gerektiği kadar beslen ve uyu. Şimdi diyeceksiniz ki “bizde iyi antrenman yapıyoruz”, işte konunun kilit noktasıda bu, peki kaslanabilmek için yeteri kadar besleniyor musunuz? Beslenmekten kastım sadece biraz protein ve vitamin değil, bu işin envai çeşit besin takviyesi var, hormonlar var, var da var.. Eğer kendinize uygun antrenmanı seçerseniz emin olun pilates, yoga gibi sporlar ile uğraşmanız sonucunda elde ettiğiniz faydanın çok daha fazlasını elde edeceksiniz. Vücut geliştirme veya fitnessda bir sürü çalışma sistemi vardır. Bazıları kasları büyütür, bazıları yağları yakar, bazıları inceltir, bazıları kuvvet sağlar, çok çeşitlidir bu sistemler. Hepsinin de uygulama tarzı ve uygulama zamanları farklıdır. Bunun yanında bölgesel olarak değişiklik yapma imkanı da fitnessda bulunur.

Kaslı bir görünüm almanın en kilit noktası ise tamamen yağlardan kurtulmaktır. Yani ne kadar kaslarınız gelişse de yağ oranınızı belirli bir seviyenin altına düşürmediğiniz sürece görüntünüz düşündüğünüz gibi olmayacaktır. Bu yağ oranını düşürüp deri altı yağ tabakasını inceltmek,  çok ciddi bir çalışma ve birazcık da yağ yakıcı ister. Kadın vücudunun yapısı erkeğe göre daha yağlıdır. Hormon dengesinden dolayı da kas kazanımı ve yağ yakımına erkek vücudu kadar müsait değildir. Sizin aklınıza gelen ile, fitness çalışmaları sonucunda ulaşacağınız vücudun resmi aşağıda bulunmaktadır. Yapılan araştırma ve edinilen tecrübeler bu doğrultudadır.

Bunun yanında biraz yağsız ve ince bir görüntü size neler sağlamaz ki. Öncelikle daha seksi görünürsünüz, gün içerisinde daha rahat hareket edersiniz, kendi işinizi kendiniz yapabilirsiniz ve en önemlisi, kasların daha fazla kalori harcamasından dolayı, daha çok istediğiniz şeyleri korkmadan yiyebilirsiniz.  Kimseye şu çantamı tutarmısın yoruldum demek zorunda kalmazsınız, güzel değil mi? Alışveriş reyonlarında kalan ve satılmayan XS ve S beden ürünler hep sizi bekler.

Keyifli Günler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here