Çoğu insan için spor salonu demek, partnerinden uzaklaşıp biraz “kafa dinlemek” demek. Ancak yeni yapılan bir araştırma, bu kişilere meydan okuyor ve çift olarak egzersiz yapmanın faydalarının altını çiziyor.

Birlikte antrenman yapmak, mutluluğun anahtarı olabilir

Araştırmalar, spor salonunda geçen yoğun bir antrenmanın ardından, çiftlerin ilişkilerinden daha fazla tatmin olduklarını ve partnerlerine olan aşklarının yükseldiğini gösteriyor. Antrenman sonrası yükselen endorfin fırtınasına aşk da diyebiliriz. Saf, biraz terli ve testosteronla dolu bir aşk hikayesi… Antrenmanı partnerinizle birlikte yapın, bu güzel coşkuyu birlikte deneyimleyin.

 Antrenmanlarınız için de faydalı

Sevgilinize kavanoz açma konusunda yardım ediyor musunuz? Ediyorsunuz tabii. Çünkü siz adamsınız. Adamlar bunu yapar. Açamazsanız da o kapağı o kadar sıkı yapana laf edersiniz, olur biter.

Partnerinizle aranızdaki bu “dayanışma”, ağırlık antrenmanlarınızda da işinize yarayacak. Psychology Bulletin’de yayımlanan bir araştırmaya göre, partnerin ortamdaki varlığı kişinin enerjisini yükseltiyor, kuvvet veriyor ve hızlandırıyor. Psikologlar bunun nedenini tam olarak bilemiyorlar. Ama biz erkeklerin gösteriş sevdiği belli. Yani, psikologların çok da yorulmasına gerek yok.

Onu kendinize aşık edin

Aşk baloncuklarının fışkırması için en ideal ortam elbette spor salonu değil. Fakat bir araştırmaya göre, bir sonraki Tinder buluşmanız için spor salonu hiç de fena bir tercih sayılmaz.

Yüksek yoğunluklu interval antrenmanların ardından kusmak isteyebilirsiniz. Fakat semptomlar bununla sınırlı değil. Nefes nefese kalmak, artan kalp hızı ve terleyen ellerden bahsediyoruz. Bahsettiklerimiz ise romantizmin kalbinizi gümbürdettiği zamanlardakinden hiç de farklı değil. Partneriniz sizi böyle izlerken sizden tiksinecek zannetmeyin. Size daha da bağlanacak.

 

Dilerseniz bir sonraki antrenmanınıza onu da davet edin. Farkı birlikte deneyimleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here