Genellikle diyetlerimizde omega-6 oranı omega-3 oranından çok fazla. Hele bir de spor yapıp, hayvansal gıda tüketenlerde omega-3 oranı çok düşük oluyor. Bu birçok probleme kapı aralıyor. Eğer uzun dönemde sağlığınızı düşünüyorsanız, antrenmanlardan yenilenmenizi hızlandırmak istiyorsanız, omega-3 olmazsa olmaz !

Piyasada birçok farklı ürün var, hangisini tercih etmeliyim, kafam karıştı diyorsanız haksız sayılmazsınız. Omega-3 balık yağı supplementlerinin kalitesi ve miktarı önemli. Düzenli kullanmanız gereken bir supplement olduğu için fiyatı da önemli. MNK Gold Omega 3 Balık Yağı trigliserit formda ve yükset yoğunluklu yağ asitleri içerir.

Miktarı beslenme düzeninize göre değişir fakat ürünün kutusunda yazdığı gibi almanız genel itibarıyla yeterli olacaktır. Göz önünde bulundurmanız gereken bir başka ürün ise Olimp Gold Omega 3 Sport Edition Balık Yağı. Bu ürün de yüksek yoğunlukta EPA ve DHA içerir, trigliserit formdadır.

Trigliserit form, omega-3 yağ asitlerinin sindirimi için daha uygun bir formdur. Bu ürünlerin ikisi de IFOS kalite standartlarına sahip ürünlerdir güvenle alabilirsiniz. Omega-3 supplementleri günlük olarak yemeklerle birlikte supplement edilmelidir. Eğer yemek yemeden almanız gerekiyorsa, bir kaşık zeytinyağı ile beraber almanızı önerebiliriz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here