Diet plan, menu or program, tape measure, water, dumbbells and diet food of fresh fruits on blue background, weight loss and detox concept, top view
Zayıflama Stratejisi Belirleyin

Zayıflama konusu günümüzde dillerden düşmeyen, herkesin bir şeyler söylediği ilginç bir hal aldı. Yükselen obez nüfusu engellemek için tv de kamu spotları bile yapılmaya başlandı. Peki bu konu nasıl kolayca çözülebilir onu anlatmaya çalışacağız.

Kolay Zayıflama İçin Stratejiniz Olmalı

Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve zayıflama için bir strateji belirlemelisiniz. Bu stratejiyi belirlerken öncelikle durumunuzu masaya yatırmalı daha sonra yolunuzu belirlemelisiniz. Zayıflama için iyi bir hazırlık yapmadan apar topar işe başlarsanız yüksek ihtimalle sınıfta kalırsınız ve hızla eski halinize dönersiniz. Durumunuzu değerlendirmek için;

Sağlık durumunuzu ve testlerinizi yaptırın

Zayıflama için başlangıç tarihi belirleyin (en erken 1 hafta sonra)

Hazırlık esnasında günlük tükettiğiniz besinleri kaydedin

Hedef kilonuzu belirleyin

Ayda 4 kg verecek şekilde hedef sürenizi belirleyin

Düşük kalorili sağlıklı yiyeceklerin listesini çıkartın (bu liste hep yanınızda olsun)

Hazırlık esnasında yediklerinizle bu listeyi karşılaştırın farkı görün ve anlamaya çalışın

Kendinizi beslenme çantası edinin (mutlaka)

Durumunuza uygun egzersiz planı yapın

Diyet Mi Doğru Beslenme Mi?

Hedef tarihe kadar olan düzgün bir çizelge yapın, bu çizelgede yapacağınız egzersizler, beslenme planınız, haftada 1 defa tartılma gününüz olsun.

Zayıflama İçin Hazırlık Aşaması

Belirlediğiniz başlangıç tarihine kadar bu süreyi geçirmelisiniz. Belirleyeceğiniz tarih 7-15 gün arasında olması yeterlidir. Bu aşamada yapacaklarınız önemlidir. İnternetin başına geçin ve okuyabildiğiniz kadar çok başarı öyküsü, “zayıflama” ile ilgili beslenme bilgileri okuyun. İçlerinde yanlış olanlar olsa da size bir şeyler kazandıracak ve aklınızı bu işe hazırlayacak bilgiler göreceksiniz. Bu aşamada ara sıra kendinizi telkin edin ve yola çıkacağınız tarihi etrafınızdakilere anlatın. Zayıflama planınızı her yerde anlatın, ne kadar çok insan bilirse o kadar iyi olacaktır. Size inanmayabilirler, bu kaçıncı denemesi ya diye düşünebilirler, hatta çevrenizde sizin zayıflamanızı istemeyenler bile olabilir, bu en yakın arkadaşınız bile olabilir, fark etmez, siz inanın onlar inanmasa da. Düşüncelerinizi anlattığınız kişilerden alabileceğiniz zayıflama hapı, bitkisel zayıflama gibi tavsiyelere kulak asmayın, bazı takviyeler işi kolaylaştırabilir fakat sizin rehavete kapılmanızı ve ondan çok fazla medet ummanıza sebep olabilir. Buda oluşturduğunuz plana zarar verir. Diğer konu ise bu zayıflama hapı ve bitkisel zayıflamanın zararsız olduğunu nereden bileceksiniz? Piyasada inanılmaz şekilde çok ticari ürün bulunmakta, aldanmayın, paranızı boşa atmayın. Yapacağınız zayıflama hareketleri ve beslenme planını bu aşamada ayrıntılı hale getirin. Birkaç zayıflama hareketi işinize yaramaz, bu egzersizlerden oluşturulmuş akıllı bir antrenmana ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Kadınlar İçin Zayıflama Antrenmanları Düşünün, kendinizi daha fit ve daha çekici olarak hayal edin, kazanacağınız saygı bile bu işi yapmanız için yeterlidir. Olabildiğince çok bu dönemde hayal kurun ve sonuçta varacağınız hedefi hayal edin. Yeni elbiseler, terlemeyen bir vücut ve kapatmanız gerekmeyen yerleriniz. İnanın sonuçta her şey daha güzel olacak.

Zayıflama Startınızı Verin

Belirlediğiniz gün gelip çattığında hiç düşünmeden başlayın. Ne olursa olsun, iş yemeğiniz, arkadaş çayları, gece eğlencesi ne olursa olsun o tarihte startı verin. Cebinize koyduğunuz listede ne varsa onlardan başka hiçbir şey tüketmeyin. Eğer önünüze gelen besinlerde ikilem yaşıyorsanız, listenizi açın ve kontrol edin. Eğer o listede yoksa onu yemeyin ve başka bir şey tüketin. Hazırladığınız listenin en başına o ay varmanız gereken noktayı kaydetmeyi unutmayın. İnanın çok yardımcı olacaktır. Kim ne derse desin, beğenmedi, sevmedi, siz varacağınız hedefi düşünün ve teşekkür ederek yemeyeceğinizi ya da daha hafif bir şey istediğinizi söyleyin.

Zayıflama Yolunda Yaptığınız Çizelgeye Uyun

Yapacağınız çizelge ne kadar ayrıntılı olursa o kadar başarılı olursunuz. Gerekiyorsa gün gün neler yemeniz gerektiğini ve hangi egzersizleri yapmanız gerektiğini ayrıntılı şekilde planlayın. Kolay zayıflama için bu planı araştırarak oluşturun ve sadık kalın. Bu planınıza ne kadar çok emek verirseniz o kadar çok verim alırsınız. Yapmadan önce araştırın, denenmiş yolları okuyun, geniş bir bilgi edinin ve o şekilde yola çıkın. En büyük başarı bu planı odasının bir duvarına kocaman şekilde yazan kişilerde görülmektedir. Her zaman gözünüze çarpar, size hatırlatıcı bir not olur ve aklınızı meşgul eder, sürekli geliştirmenize yardımcı olur. Neden yapmayasınız ki? Odanızın duvarı hedefinizden daha mı önemli? Kocaman yazın üzerine zayıflama hedefi diye!! Üzerine sitemizin ismini yazın ve bize yollayın, yayınlayalım. Emin olun size zayıflama konusunda çok büyük motivasyon sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here